دریاچه آتشفشانی نمرود | Nemrut Gölü

دریاچه آتشفشانی نمرود

دریاچه آتشفشانی نمرود Nemrut Gölü

دریاچه آتشفشانی نمرود، بهشت روی زمین

یکی از جاهای دیدنی در اطراف وان کوه و دریاچه های آتش فشانی نمرود در شهر تاتوان از استان بتلیس است. دریاچه آتشفشانی نمرود، بزرگترین دریاچه آتشفشانی ترکیه و دومین دریاچه بزرگ آتشفشانی جهان است. این دریاچه با ارتفاع ۲۲۵۰ متری از سطح دریا و با داشتن دریاچه‌های آب گرم و سرد، غار یخ، گونه‌های مختلف پرنده و زیبایی طبیعی از جمله مقاصد مهم گردشگری ترکیه است.
سفر برای بازدید از کوه نمرود از ناحیه جنوب شرقی آن یعنی شهر تاتوان آغاز می شود. کوهنوردان بعد از یک راهپیمایی آسان ۴ الی ۵ ساعته به دهانه آتش فشان می رسند. افرادی که به این منطقه می رسند شانس دیدن دهانه آتشفشان را خواهند داشت و افرادی که بالارفتن تا دهانه برایشان دشوار است، می توانند از وسایل نقلیه مختلفی که  در آهلات یا تاتوان فراهم شده، استفاده و به سمت قله حرکت کنند.  قله نمرود از پوشش گیاهی عاری است و فقط در جنوب آن بیشه زاری از درختان بلوط وجود دارد.
این دریاچه در ارتفاع 2250 متری از سطح دریاهای آزاد قرار دارد و موفق به کسب «جایزه کیفیت» پروژه مقاصد گردشگری منتخب اروپایی شده است.
این منطقه دارای دریاچه‌های آب گرم، غار یخی، حفره بخار بوده و میزبان گونه‌های مختلف پرندگان است و علاقه‌مندان به طبیعت با سفر به منطقه دریاچه نمرود از زیبایی‌های طبیعی آن بازدید می‌کنند.
همچنین امکان کانو سواری نیز در این منطقه وجود دارد.
دریاچه دهانه آتشفشان نمرود در شهرستان تاتوان از توابع استان بتلیس ترکیه با زیبایی‌های طبیعی و کم نظیر خود مورد توجه خیل عظیم گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است
این بزرگترین دریاچه دهانه آتشفشانی ترکیه است، در ارتقاع 2250 متری از از سطح دریا واقع شده و دارای 13 کیلومترمربع مساحت است.
این مکان با دریاچه‌های گرم و سرد، غار یخ و زیبابیی طبیعی خود یکی از نقاط مهمی بتلیس محسوب می شود و هر سال تعداد زیادی بازدیدکننده داخلی و خارجی دارد.
دریاچه نمرود در چارچوب پروژه محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در اروپا (EDEN) «جایزه برتر» را کسب کرده و با منظره دیدنی و طبیعت بکر خود تماشاگران را مسحور می کند.
میکائل ته‌تهئانو و آنائیس پیچارد، زوج فرانسوی حدود یک ماه پیش از فرانسه راه افتاده و به دریاچه نمرود آمده‌اند. این دو در طبیعت عالی این منطقه اردو زده‌اند. ته‌تهئانو به خبرنگار آناتولی گفت:
“ترکیه کشوری قشنگی و دارای مردمی میهمان‌نواز است. اینجا مملو از آرامش است. برای اینکه از این منطقه زیبا عکس بگیریم، در اینجا اتراق کردیم”.
پیچارد نیزاظهار داشت:
“ما در فرانسه زندگی می کنیم. برای انجام مسافرت یک ماه پیش به راه افتادیم. پس از پیمودن کشورهای آلمان، اتریش، مجارستان، رومانی و بلغارستان، 15 روز پیش به ترکیه رسیدیم.
در اینجا منظره و انسان‌ها را کشف می‌کنیم. همه آنها عالی هستند. مناطق نزدیک به تاتوان را کشف می کنیم. مردم فرانسه از وجود چنین مناطقی اطلاع ندارند. بنابراین عکس می‌گیریم تا برای شان به اشتراک بگذاریم”.
دریاچه آتشفشانی نمرود | Nemrut Gölü

فاصله دریاچه آتشفشانی نمرود تا شهر وان ترکیه

شاید برای مسافرانی که از تورهای سه الی چهار روزه شهر وان استفاده میکنند امکان بازدید از دریاچه آتشفشانی نمرود وجود نداشته باشد، ولی مسافرانی که مدت زمان بیشتری در وان هستند میتوانند از این دریاچه بازدید و از امکانات آبی دریاچه آتشفشانی نمرود لذت ببرند .
دریاچه آتشفشانی نمرود در فاصله 156 کیلومتری وان ( حدود دو ساعت و 30 دقیقه ) قرار گرفته است .

مقعیت مکانی دریاچه آتشفشانی نمرود

گالری تصاویر دریاچه آتشفشانی نمرود

ویدیویی از دریاچه آتشفشانی نمرود

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.